Kino Metro v Prostějově využilo oddechový čas k modernizaci

PROSTĚJOV – Dobu, kdy kvůli nákaze covid-19 nemohou kina fungovat, využilo kino Metro v Prostějově k modernizaci. Kino nyní patří svým vybavením k nejmodernějším v zemi a diváci se můžou těšit na řadu novinek.

„Novinky, které můžeme zmínit, je nové plátno, zbrusu nový laserový projektor a probíhající redigitalizace. Prostě modernizace se vším všudy,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová. Do kina se investují nemalé částky a diváci by to měli na návštěvě zařízení zcela jistě poznat. Kino Metro již dnes patří svým vybavením mezi nejmodernější zařízení v zemi. Cinema technologie stárnou velice rychle, a po 10 letech je čas na obnovu. „Musím říci, že jsme v zemi teprve šesté kino s takto novým zařízením s RGB laserem, což byla nejvyšší investiční položka. No a takové doplnění – také 3D brýle se technologicky posunuly dopředu, již se nemusí umývat, jako dříve – lidé si je jednou pořídí a žádnou údržbu již provádět nemusí,“ informuje ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Před nástupem epidemie byla nabídka akcí v kině pestrá a návštěvnost se zvedala.  Již na jaře si lidé mohli vyzkoušet novou kinokavárnu, která vznikla ze starého bufetu. Kinokavárna je rozdělena na dvě části, kdy variabilní sál při občerstvení nabízí také možnost zatemnění a promítání. Divákům je nově k dispozici také defibrilátor pro případnou zdravotní pomoc. V příštím roce čeká kino Metro kompletní revitalizace sociálního zařízení. S ní již počítá nový rozpočet města Prostějova.