„Kterak se obětí nestáti“ je hra, kterou veřejnosti představila Policie ČR

Foto: ZŠ Břidličná - Děti hrající novou hru ve školní družině

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Vzdělávací deskovou hru zaměřenou na pravidla bezpečného chování, představilo před několika dny veřejnosti Krajské ředitelství moravskoslezské policie. Cílem hry je připomenout, nejen dětem, různé rizikové situace jak venku, tak třeba v kybernetickém prostoru doma u počítače. Hru policie dodává do obecních knihoven a škol.

„Deskovou hru průběžně distribuujeme do základních škol a knihoven v obcích s rozšířenou působností. Dále i do klubů pro seniory,“ řekla nadpraporčík Marika Jeličová z policejního ředitelství s tím, že hra není v běžné komerční distribuci. „Školy a knihovny jsme obeslali s nabídkou, že jim v případě zájmu hru bezplatně dodáme,“ upřesňuje ještě Jeličová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jednou z takových škol, která hru už má, je Základní škola Břidličná. Tam policie hru představila v polovině listopadu 2020. „Hru si teď mohou děti zahrát v naší školní družině. Podle jejich reakcí je jasné, že se jedná nejen o poučení o bezpečném chování, ale také o zábavu a pěkně strávený čas s kamarády,“ řekla zástupkyně ředitele školy, Markéta Barschová.

Hra, na jejímž vzniku se finančně podílel Moravskoslezský kraj, vzbudila po svém uvedení nemalý zájem ze strany pedagogů. Děti hra baví, školy ji používají ve výuce. „Na policii jsme obdrželi od učitelů již několik pochvalných zpětných vazeb,“ řekla ještě policistka, Marika Jeličová.

Foto: ZŠ Břidličná