Muž ze Sušice kradl v obchodu. Pral se s ochrankou a vyhrožoval

SUŠICE – Nepříjemně rušné chvíle zažili pracovníci v obchodu, který se nachází v Hrádecké ulici. V sobotu ve večerních hodinách tam vstoupil muž, který za zhruba půl hodiny ukradl 66 kusů různých potravinových výrobků.

Bylo mezi nimi například máslo, výrobky z masa, cukrovinky, nápoje, obložené bagety. Zloděj zboží nacpal do batohu a mikiny a při procházení pokladní zónou uhradil pouze dva nealkoholické nápoje v lahvích a jednu krabičku s cigaretami. Jeho podezřelé chování však neušlo pozornosti pracovníka ostrahy, který jej požádal, aby ukázal obsah batohu.

Nato podezřelý muž pracovníka ohrozil pěstí, hodil po něm plnou plastovou láhev s vodou, druhou otevřel a vodu vystříkl do jeho obličeje. Před obchodem pachatel uchopil pojízdný nákupní vozík, který se pokusil vhodit na pracovníka ostrahy, ale vozík jen převrátil.

Dále vykřikoval a vyhrožoval muži újmou na zdraví. „Na místo byli přivoláni policisté z místního obvodního oddělení, kteří ve 21.15 hodin muže zadrželi i s odcizenými věcmi a zjistili totožnost osmadvacetiletého muže ze Sušice. Pachatel způsobil škodu ve výši 1 250 Kč.“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Muž byl v posledních letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen i potrestán a jednání se dopustil v době, kdy je na našem území vyhlášen nouzový stav. „Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu krádež, přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Dnes soud rozhodl o vzetí muže do vazby a za doprovodu policistů byl převezen do vazební věznice,“ uzavřela Dana Ladmanová.