Pražští strážníci vytrhli muže ze spárů smrti na konečné tramvají

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Na konečnou stanici tramvají v Řepích vyjížděli strážníci k ležícímu muži. Byl z něho cítit alkohol a v jednu chvíli přestal dýchat a zastavilo se mu i srdce. Strážníci okamžitě začali s masáží srdce a přivolali záchranáře.

Na základě oznámení na tísňovou linku 156, vyráželi strážníci na konečnou stanici tramvají v ulici Na Chobotě,“ oznámila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Měl tu ležet muž na výstupním ostrůvku. Když hlídka přijela na místo, skutečně nehybného muže nalezla. Pod ním byl velká louže. „Byl z něho silně cítit alkohol a na snahu o probuzení reagoval pouze pohybem ruky,“ doplnila mluvčí.

Dalšího pohybu však muž nebyl schopen. Z důvodu naplněné kapacity, nebylo možné muže převézt do záchytné protialkoholní stanice. Během rozhodování, jak s mužem naložit, si strážník všiml, že muž přestal reagovat na jakékoliv podněty, i ty bolestivé. „Strážníci proto přivolali na místo záchranáře,“ dodala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zjistili, že zornice opilého muže přestaly reagovat, hrudník se nezvedal a ani tep nebylo možné nahmatat. Strážníci okamžitě zahájili nepřímou masáž srdce, po chvíli muž začal sám dýchat. Ovšem po minutě opět přestal. Hlídka pokračovala v neodkladné pomoci. Záchranáři si následně převzali pacienta již ve stabilizovaném stavu. Totožnost muže se nepodařilo na místě zjistit.