Smutné letošní prvenství. Adventní věnec hořel na Proseku

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Včera odpoledne vyjížděli pražští hasiči na Prosek, k prvnímu letošnímu požáru adventního věnce. Nedbalý uživatel bytu udělal zásadní chybu a za to dostal i pokutu.

Dvě jednotky pražských hasičů vyjely do ulice Valečovská v Praze na Proseku,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V odpoledních hodinách úterního dne zde byl ohlášen požár v bytě panelového domu. Na místě pak hasiči zjistili, že se jedná o menší požár adventního věnce, který ležel na konferenčním stolku.

Plameny hasiči rychle zlikvidovali a odvětrali byt,“ doplnil mluvčí. Uživatel bytu se na místě přiznal, že provedl fatální chybu. Odešel totiž z bytu a svíčky na věnci nechal hořet. Od hasičského vyšetřovatele dostal okamžitě blokovou pokutu, aby si pamatoval, že svíčky nesmí hořet bez dozoru. Hasiči stále vyzývají, aby byli lidé opatrní a nemuseli k nim vyjíždět.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.