Srážku s autobusem řidička osobního auta nepřežila. Spolujezdkyni odvezla záchranka

ilustrační foto

JIHLAVA – K tragické havárii autobusu a osobního auta došlo dnes odpoledne na Jihlavsku. Řidička osobního vozu nepřežila, spolujezdkyně skončila s těžkým zraněním. Silnice je nyní uzavřená.

Nedaleko Dvorců na Jihlavsku došlo dnes před čtrnáctou hodinou k čelní srážce autobusu s osobním autem. Na místo okamžitě vyjely tři posádky záchranné služby, dorazili i hasiči i policie. „Řidička osobního vozidla i přes veškerou snahu záchranářů svým vážným zraněním na místě nehody podlehla a její spolujezdkyně byla s těžkým zraněním transportována do brněnského traumacentra,“ sdělil mluvčí záchranné služby Petr Janáček. Řidiče autobusu a jednoho cestujícího odvezla záchranka s lehčím zraněním do jihlavské nemocnice.

Upozornění pro řidiče

Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo na silnici II/602 mezi kruhovým objezdem a odbočkou na Dvorce, bude tato silnice ještě minimálně do osmnácté hodiny uzavřena. Na místě nehody stále pracují všechny složky integrovaného záchranného systému. „Provoz policisté odklánějí od kruhového objezdu přes Kostelec a v opačném směru v Dušejově přes Nový Rychnov. Pokud se někdo vydává na cestu na trasu Jihlava – Pelhřimov, nechť zvolí jinou trasu a raději se vyhne silnici II/602,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.