V těle měl mladík alkohol a drogy, auto bylo ve špatném stavu. Tragická nehoda na Třebíčsku už má viníka

Foto: Policie ČR

 

TŘEBÍČ – Dopravní nehoda na Třebíčsku, která si o víkendu vyžádala jeden lidský život, má obviněného. Šetření policistů jednoznačně prokázalo, že nehodu zapříčinila nedbalost řidiče, kterému nyní hrozí až osm let za mřížemi.

Nehoda, o které jsme již informovali, se stala v sobotu 12. prosince ráno mezi Náměští nad Oslavou a Vladislaví. Její následky byly tragické, sedmnáctiletý spolujezdec na místě zemřel. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, která ukázala jedno promile alkoholu. Pozitivní měl i test na drogy. Záchranka muže odvezla do nemocnice, kde byl jeden den hospitalizován. Po propuštění putoval rovnou do policejní cely.

Okolnosti a příčiny nehody zjišťovali na místě třebíčští kriminalisté. Přítomen byl i soudní znalec. „Na automobilu Mazda byly užity zimní pneumatiky s nedostatečnou hloubkou dezénu a vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Devatenáctiletý řidič měl problém s alkoholem za volantem již dříve. Nyní jej policie obvinila z trestného činu usmrcení z nedbalosti. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, ale i stavu komunikace a technickému stavu vozidla. K tíži mu jde také pozitivní hodnota alkoholu i testu na drogy a rovněž špatný technický stav vozidla, se kterým jel,“ dodala Jana Kroutilová.

Policisté mladíka eskortovali do vězení. Za usmrcení z nedbalosti může pobýt za mřížemi od dvou do osmi let. Tragickou nehodu kriminalisté dále vyšetřují.