VIDEO: Brněnští strážníci nazpívali CD s koledami. Jeho zakoupením pomůžete dětem

Zdroj: Městská policie Brno

BRNO: Jedinečné charitativní vánoční album se na podzim zrodilo v Brně. Nazpívali ho strážníci a další zaměstnanci městské policie na podporu nemocných a postižených dětí.

Koledy s nimi nahrávali i umělci z Městského divadla Brno, Alena Antalová a Petr Gazdík. Na albu Křídla úsměvu zaznívá devět písní. Jsou to notoricky známé a výhradně české koledy. Záměrem bylo, aby si je mohl zazpívat úplně každý a aby posloužily třeba jako příjemná kulisa u štědrovečerní večeře. Nechybí tedy Narodil se Kristus Pán, Jak jsi krásné neviňátko ani Veselé vánoční hody. CD má v sobě silně zakódován svůj brněnský původ. Kromě zpěvu jednadvaceti pracovníků městské policie a dvojice muzikálových herců ho k tomu předurčuje i fakt, že část nákladu míří k organizaci Velvet Smile, která řídí svoji činnost právě z Brna. Podporuje rodiny vážně nemocných a hendikepovaných dětí i oběti domácího násilí. Výtěžek pomůže hradit rehabilitace či zdravotní pomůcky. „Přejeme si, aby k rodinám dolehlo, že na ně myslíme, podporujeme je a nejsou ve svém boji samy. Věřím, že je poslech rozveselí a rozjasní jim vánoční svátky. Velmi mě těší, že se tento naprosto netradiční počin vydařil a všem, kdo se o to zasloužili, patří mé srdečné poděkování a úcta,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ředitelka Velvet Smile Věra Kadlecová strážníkům oznámila, že prodejem CD získala pro rodiny nemocných a postižených dětí už nyní částku blížící se 50 tisícům korun. „Mnoho dárců si koupilo CD hned několik, další přispěli podstatně více, než je základní cena 250 korun. Někteří posílají album i svým příbuzným do zahraničí. „Objednávky neustále přicházejí, obrovsky nás to těší. Alba zasíláme i poštou a do 22. prosince je možné si je po domluvě vyzvednout i osobně v Městském divadle Brno v Lidické ulici. V obou případech stačí napsat e-mail na adresu darek@velvetsmile.com,“ doplnila ředitelka. Na videu je ukázka všech devíti koled na CD jako malá ochutnávka.