VIDEO: Neoprávněné parkování v Terronské ulici skončilo zaklapnutím pout

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Muž zakryl značku zaparkovanému autu vestou, protože parkoval tam, kde neměl. Strážníci dorazili a žádali vysvětlení, dostalo se jim pouze hrubých nadávek. Agresivita muže však stoupala a tak nakonec musel dostat i pouta. Spáchal celkem šest přestupků.

Na vozidlo se zakrytou zadní registrační značkou v Terronské ulici upozornil městskou policii náhodný kolemjdoucí,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Hlídka tedy provedla lustraci v databázi a zjistila, že tu vozidlo parkuje neoprávněně. Během prověřování dorazil k vozidlu mladík. Ten hlídce oznámil, že na Praze 6 nebydlí a tak nevidí důvod, proč by měl za parkování platit.

Pak začal hledat doklady v kufru vozidla, zastrčil vestu dovnitř a namířil si to rovnou za volant. Chtěl z místa rychle ujet, ale v tom mu strážníci zabránili. Mladík se na ně zhurta obořil a zahrnul je slušnou dávkou vulgarit. Když se strážník pokusil mladíkovi zabránit v nasednutí do vozu, byl hrubě odstrčen. „Za pomocí donucovacích prostředků byl agresor sveden na zem a ruce mu zaklapla pouta,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladíka pouta vytočila doběla, začal kolem sebe kopat a dorážel pěstmi. Při osobní prohlídce našli strážníci osobní doklady a také sáček s marihuanou. Dále drtičku na marihuanu a dýmku. Celkem šest zjištěných přestupků budou řešit příslušné správní orgány. Přivolaná hlídka státní policie totiž vyhodnotila, že ke spáchání trestného činu nedošlo. Orientační test na alkohol a drogy skončil s negativním výsledkem.