Zloděj si po vykradení chaty pořádně přihnul, usnul ve druhé chatě

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Pětačtyřicetiletý majitel rekreační chaty z chatové oblasti poblíž Modřic se přesvědčil o tom, že se vyplatí mít instalovaný bezpečnostní systém. Informoval ho o vstupu zloděje do objektu a ještě ho natočil na kameru.

Krátce po poledni mu bezpečnostní systém poslal oznámení o narušení objektu. Na kameře pak mohl sledovat pohyb cizí osoby v příbytku. Vloupání obratem oznámil rajhradským policistům. Přivolané hlídky na místě sice zloděje nezastihly, ale v nedaleké otevřené chatě policisté narazili na spícího muže odpovídajícího popisu. Pořádně opilého spáče probudili, a ten musel s pravdou ven. Poblíž něj našli odcizené věci včetně vypité láhve tvrdého alkoholu. Třiadvacetiletý muž nadýchal přes 2 promile. Když vystřízlivěl v policejní cele, policisté mu sdělili podezření z krádeže. „Navíc prověřují, zda nehraje stěžejní roli i v podobných případech z okolí,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.