Dálnici D1 u Rousínova uzavřela nehoda kamionu a dodávky. Hasiči tam 6 hodin zasahovali

zdroj: ZZS JMK

VYŠKOV – Ve čtvrtek před třetí hodinou odpoledne uzavřela dálnici D1 nehoda nákladního vozu a dodávky na 218,4. kilometru dálnice D1 u Rousínova ve směru na Vyškov. Nehoda si vyžádala dvě lehká zranění.

Kamion s cisternou se převrátil na bok mimo vozovku. Operační středisko záchranářů vyslalo lékařskou a záchranářskou posádku a inspektora provozu. „Zranili se tři muži. Pacienty jsme ošetřili a po poskytnutí přednemocniční péče jsme je s poraněními lehkého až středně těžkého charakteru transportovali do vyškovské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Na místě nehody zasahovalo šest hasičských jednotek, které musely přečerpat náklad a odtáhnout kamion. „Kamion převážel dusitan sodný, kyselinu octovou a ledek. Přestože žádná látka po nehodě neunikala, preventivně jsme odčerpali dusitan sodný, který může způsobit kontaminaci podzemních vod a způsobit úhyn živočichů. Dále jsme odčerpali motorovou naftu, aby bylo vyprošťování automobilu co nejvíce bezpečné pro zasahující i pro životní prostředí,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Dálnice byla po celou dobu zásahu ve směru na Vyškov uzavřena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní kolaps  na D1 zkomplikovala téměř ve stejnou dobu ještě další nehoda kamionu s domíchávačem u motorestu Rohlenka. Kolony dosahovaly až na Vídeňskou ulici.

zdroj: HZS JMK