Jihlava chce pomáhat znevýhodněným dětem

Ilustrační foto

JIHLAVA – Město získalo 31,5 milionů korun na projekt Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání. Má pomoci dětem ze sociálně slabších rodin, které se díky distanční výuce opožďují za ostatními spolužáky, ale i těm, které vstup do školy teprve čeká.

Peníze budou využity na práci speciálních pedagogů, psychologů, asistentů, lektorů a mnoho dalších pozic. „Cílem je narovnat dětem zejména ze sociálně a kulturně odlišného prostředí přístup ke vzdělání. Distanční výuka ještě prohloubila rozdíly mezi dětmi ze zajištěných rodin a těmi, které nemají třeba ani počítač nebo přístup k internetu,” řekl iniciátor projektu, jihlavský radní Daniel Škarka.

Celý projekt poběží dva roky a bude zahrnovat jak programy pro školáky, tak i aktivity pro mateřské školy. Jejich cílem je pomoci předškolákům s přípravou do první třídy, aby i děti z méně podnětného prostředí dostaly šanci vyrovnat se ostatním vrstevníkům. „Jde o to, aby škola umožnila každému dítěti dojít ve vzdělávání co nejdál po jeho vlastní cestě,” vysvětlila koordinátorka inkluze Ivana Jelínková.