Mobilní odběrový tým bude provádět antigenní testy v odlehlých oblastech až do 23. prosince

KONICE, LITOVEL, JESENÍK – Dobrovolného vyšetření na onemocnění covid-19 antigenními testy se mohou zúčastnit i lidé žijící v odlehlejších lokalitách. Olomoucký kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje a Fakultní nemocnicí Olomouc vysílá do hůře dostupných částí našeho regionu mobilní odběrový tým. Konkrétně mají zájemci možnost zajít se otestovat do Konice, Litovle a Jeseníku. Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje nyní zveřejnil podrobný harmonogram mobilního týmu.

V tomto článku jsme vás informovali o nasazení mobilního odběrového týmu, který bude provádět antigenní testy v odlehlých částech Olomouckého kraje. Včera začalo bezplatné testování v Konici na Prostějovsku, od zítřka bude možné nechat se zdarma otestovat v Litovli a v pondělí již bude mobilní tým vyšetřovat v Jeseníku. Níže Vám přinášíme podrobný harmonogram mobilního týmu:

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Konice

Antigenní testování probíhá v Konici v Komunitním centru ve Vrchlického ulici 386. Odběry se budou provádět ještě během pátku 18. prosince od 13 do 18 hodin.

Litovel

Pracoviště dobrovolných odběrů je zřízeno v prostorách v přízemí bývalé spořitelny v ulici Kostelní 776/2 v Litovli – vchod z náměstí. S odběry se zde začne v pátek 18. prosince a budou pokračovat v pondělí 21. prosince, vždy od 13 do 18 hodin.

Jeseník

Antigenní testování proběhne od pondělí 21. prosince až do středy 23. prosince od 13 do 18 hodin v budově Divadla Petra Bezruče v ulici 28. října 880/16 v Jeseníku.

Zarezervovat si volný termín můžete na tomto odkazu. Při registraci na odběrovém místě se pak musíte prokázat platným průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Podle informací na webu olomoucké fakultní nemocnice je potřeba vyčkat na místě na výsledek antigenního testu asi 30 minut. V případě pozitivního výsledku bude podle stanoveného postupu provedeno rovnou i PCR vyšetření. Tyto odlehlejší lokality vytipoval přímo Olomoucký kraj, který podle zájmu může postupně přidat i další regiony.