Na jihu Čech roste počet nových případů nákazy. Uzavřena byla i jedna škola

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ve středu zaznamenali hygienici na jihu Čech 406 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 290 nemocných se uzdravilo, čtrnáct osob zemřelo. Počet vyléčených se zvýšil na 31 343 a aktuálně pozitivních nově o 102 na 3 232 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 552 úmrtí.

Od úterý do středy přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 874 suspektních vzorků a 78 vzorků od samoplátců. Z výsledků provedených testů potvrdili hygienici ke středeční osmnácté hodině 406 nových pozitivních případů. K nemocným přibylo 198 žen a 208 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Táborsku (92), Jindřichohradecku (79) a Písecku (76).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V šestaosmdesáti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, ve třiačtyřiceti v zaměstnání a ve dvanácti ve škole. Bohužel dnes bylo potřeba od návratu části školáků do tříd uzavřít v kraji první základní školu kvůli onemocnění několika pedagogů a nepedagogických pracovníků školy. Nově onemocnělo i šestnáct zdravotníků a čtyři klienti sociálních služeb. U ostatních případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 3 232 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 708 na Českobudějovicku, 655 na Táborsku, 519 na Jindřichohradecku, 509 na Písecku, 365 na Strakonicku, 259 na Prachaticku a 217 na Českokrumlovsku. 552 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo v Jihočeském kraji dosud indikováno celkem 126 463 vyšetření. „V povinné karanténě se ke středeční osmnácté hodině nacházelo devět set třicet tři osob. Počet vyšetřených samoplátců se v regionu zvýšil o sedmdesát osm na deset tisíc šest set padesát tři,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.