Pražské potravinové bance hrozí podvýživa. Pomáhá nejpotřebnějším od roku 2009

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Díky koronavirové krizi se na potravinovou banku obrací stále více potřebných. Rada hlavního města Prahy schválila jeden milion korun na provoz banky. Dnes se také koná Primátorská adventní sbírka potravin.

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj každý den vyzvedává potraviny určené k rychlé konzumaci z potravinových řetězců a ty následně putují ke spolupracujícím organizacím, které pomáhají opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, lidem bez domova, rodinám v krizi či lidem postiženým.

Koronavirová krize připravila o stálý zdroj obživy mnohé rodiny i jednotlivce. Stoupající zájem o potravinovou pomoc tento smutný fakt potvrzuje. Jsem ráda, že Rada hlavního města Prahy schválila dotaci potravinové bance ve výši jeden milion korun,“ uvedla Milena Johnová, radní hlavního města Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V tomto roce stoupl počet potřebných o několik tisíc. V jarních měsících obsloužila pražská potravinová banka 300 až 500 lidí denně. Běžný průměr je však okolo třiceti. Rovněž v jarní části pandemie vydala banka o 243 tun potravin více, než je běžné. Zvýšil se i počet spolupracujících organizací. Neinvestiční účelovou dotaci města musí ještě schválit Zastupitelstvo.

Dnes se rovněž koná Primátorská adventní sbírka potravin a to na Mariánském náměstí, před budovou Nové radnice. Vítané jsou veškeré trvanlivé potraviny. Rýže, cukr, olej, těstoviny, konzervy, ale také hygienické potřeby, dětské pleny a drogistické zboží. Potravinovou banku je rovněž možné podpořit i finančně. Informace o pražské potravinové bance naleznete na stránkách potravinovabankapraha.cz.