Temelínské věže po roce opět ozdobí vánoční strom

ilustrační foto (zdroj FB Infocentrum JE Temelín)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Neobvyklý pohled čeká na lidi, kteří budou o čtvrtém adventním víkendu projíždět kolem Jaderné elektrárny Temelín. Energetici totiž na jednu z chladicích věží promítnou desítky metrů vysoký vánoční stromek. Především řidiči, ale i případní chodci v okolí temelínské elektrárny, by měli být o víkendu zvlášť opatrní.

Sice ne živý, za to pěkně velký bude vánoční stromek v Jaderné elektrárně Temelín. Ta po roce opět zopakuje speciální projekci na jednu ze svých chladicích věží. Stromek by měl mít přibližně 150 metrů a měl by být vidět poměrně z velké dálky. ČEZ ho na chladicí věž temelínské elektrárny promítne o čtvrtém adventním víkendu, tedy 19. a 20. prosince.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Speciální projekce začne po sedmnácté hodině a potrvá přes celou noc až do rána. I když promítání nebude spojeno s žádnou doprovodnou akcí, tak si dovolíme apelovat na maximální opatrnost a soustředěnost při jízdě i případném pohybu podél komunikací. Stromek budou moci řidiči jedoucí kolem elektrárny krátce vidět už v pátek, kdy bude probíhat technická zkouška,“ upřesnil Marek Sviták, tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Temelín.

Jihočeský Temelín bude jednou ze tří elektráren v České republice, které budou takto svátečně osvětleny. Speciální projekce promítne vánoční stromek také na chladicí věže u jaderné elektrárny Dukovany a tepelné elektrárny Ledvice. Ve všech případech se netradiční videomapping uskuteční ve dnech 19. až 20. prosince.

Akce je součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. Světýlka na stromech se s podporou ČEZ rozsvítila ve více než třech stovkách měst a obcí. V jižních Čechách to pak bylo ve 33 obcích.