Tradiční štědrovečerní setkání se v Bohumíně neuskuteční

Foto: Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Letos se budou muset místní obyvatelé poprvé po 27 letech obejít bez tradičního setkání.

Letošní rok tvrdě zasáhl nejen do kultury, ale také do dalších aspektů života. Tradiční setkání má status kultovní akce, pro kterou je typické, že mívá poklidnou atmostféru, kdy se lidé zdraví, setkávají se či si vyměňují dárky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Letošní rok byl pro celou naši společnost obrovskou zátěžovou zkouškou. Jsem rád, že Bohumíňáci i v těžkých chvílích drží při sobě, což se letos potvrdilo více než kdy jindy. Na jaře při šití roušek a dobrovolné pomoci těm, kteří to potřebovali. V létě při tragickém požáru. A i teď, kdy je čas se zastavit, ohlédnout a rekapitulovat. Přeji všem obyvatelům města, ať mají možnost potkat se v rodinném kruhu se svými blízkými a navzdory přetrvávající nelehké situaci si užijí vánoční svátky v klidu a především ve zdraví,“ dodává starosta města Petr Vícha.

Na začátku nového roku bude také zrušen tradiční ponor. Lidé, kteří se ke Kališovu jezeru přece jen vydají, se budou muset obejít bez tradičního zázemí.