Vánoční osvětlení. Kde je v Praze to nejkrásnější?

Zdroj: THMP

PRAHA – V Praze jen společnost Technologie hlavního města Prahy nainstalovala na jedenáct set vánočních dekorací na sloupy veřejného osvětlení a ozdobila jednatřicet vánočních stromů. Další instalace zvládly městské části, i jednotlivci. Kde je ta nejkrásnější výzdoba?

Advent patří k nejkrásnějším obdobím roku. Města jsou vyzdobena tisíci světly, všude panuje slavnostní a přátelská atmosféra. Pražany jsme o to nechtěli připravit a tak jsme město i letos vyzdobili světelnými dekoracemi a desítkami vánočních stromů,“ uvedl radní hlavního města Prahy Jan Chabr. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy v různých částech metropole ozdobila dvanáct velkých a devatenáct menších vánočních stromů.

Naše společnost letos nainstalovala okolo jedenácti set světelných dekorací na sloupy veřejného osvětlení. Stožáry ozdobilo čtyři sta vloček, dvě stě třicet zvonků, dvě stě hvězd, šedesát komet a svíček,“ upřesnil Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP. Kromě světelných dekorací na stožáry a vánoční stromy, instalovala tato společnost několik speciálních světelných prvků v ulicích Prahy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle Tomáše Novotného je asi nejefektnější výzdoba v Čakovicích, kde je instalována světelná ulička, dvě obří vánoční koule a model anděla. Také tu instalovali šest vánočních stromů. „Logisticky nejnáročnější byla instalace vánočního stromu na Staroměstském náměstí. U toho jsme letos zajišťovali kácení, převoz, instalaci i zdobení,“ doplnil Novotný. Posledním ozdobeným stromem byl ten na Mariánském náměstí, před budovou pražského magistrátu.