Zloděj ujížděl policistům. Netušil, že mají v autě cvičeného psa

Auto nechal zloděj opuštěné a snažil se zmizet ve tmě. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Služební pes pelhřimovských policistů pomohl dopadnout zloděje, který po krádeži ujížděl policejním hlídkám. Muž byl obviněn ze dvou trestných činů a vzhledem k nouzovému stavu mu hrozí až osmiletý trest za mřížemi.

Případ se stal v úterý 15. prosince kolem osmé hodiny večer. Sedmatřicetiletý muž z Kutnohorska si v obchodě na ulici Pražská v Pelhřimově vyhlídl nářadí v hodnotě čtyř tisíc korun. Placením zboží se však nezdržoval a po opuštění prodejny bleskově nasedl do škodovky a snažil se zmizet. Vzápětí se o vozidle a směru jeho jízdy dozvěděli policisté a během deseti minut se jim podařilo auto vypátrat na silnici u Zmišovic.

Na opakované výzvy k zastavení muž nereagoval, ale nakonec zastavil se svým vozem nedaleko Křelovic v poli. „Od vozidla ihned utekl, nepočítal však s tím, že v jednom z policejních vozidel, které ho pronásleduje, se také nachází služební pes Engie. Policejní psovod neváhal a psa okamžitě nasadil na pachovou stopu podezřelého muže. Tu služební pes vypracoval na výbornou a schovaného pachatele hravě nalezl,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Zloděj skončil s pouty na rukou. Policisté jej otestovali na alkohol a drogy, v těle mu zjistili amfetamin. Navíc se ukázalo, že má letos od března na čtrnáct měsíců zákaz řízení a na začátku letošního roku dostal podmínku za majetkovou trestnou činnost. Nyní byl muž obviněn z krádeže a maření úředního rozhodnutí. Případ policisté dále vyšetřují.