Kde se můžete nechat zdarma otestovat na covid v Olomouckém kraji

OLOMOUCKÝ KRAJ – Všechny nemocnice Olomouckého kraje nabízejí antigenní testování na přítomnost viru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid–19, zdarma v rámci veřejného zdravotního pojištění. Přinášíme vám přehled, kde se můžete nechat otestovat i s odkazem na rezervační systém testovacího místa. Rezervace je možná pouze on-line.

Cílem dobrovolného preventivního testování veřejnosti s využitím antigenních testů je včasné odhalení infekčních osob a tím omezení dalšího šíření onemocnění covid-19. Nakažené osoby jsou totiž infekční již dva dny před tím, než se u nich projeví první příznaky nemoci. U některých nakažených osob se dokonce žádné příznaky neprojeví. To znamená, že infekční můžete být i přesto, že se cítíte zdravě. K přenosu onemocnění dochází nejčastěji v rodinách, jelikož doma obvykle nelze dodržovat přísná protiepidemická opatření. Absolvování antigenního testu před návštěvou příbuzných během Vánoc je možností, jak můžete své nejbližší před nákazou ochránit. Otestovat zdarma se může každý občan ČR, který se prokáže průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Testovat se můžete nechat i opakovaně, nejvýše však jedenkrát za 5 dní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kde se můžete nechat v Olomouckém kraji otestovat

Fakultní nemocnice Olomouc, zarezervovat si termín můžete ZDE

Vojenská nemocnice Olomouc, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice AGEL Prostějov, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice AGEL Přerov, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice AGEL Šternberk, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice Šumperk, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice Hranice, zarezervovat si termín můžete ZDE

Nemocnice AGEL Jeseník, zarezervovat si termín můžete ZDE