Muž s knihou a psychickými problémy hazardoval na rušné pražské křižovatce

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Hlídka strážníků si na rušné křižovatce všimla muže s knihou, který cosi provolával. Ve chvíli, kdy vstoupil na červenou do vozovky, museli však rychle zasáhnout.

Rušná křižovatka ulic Vršovická a Bělocerkevská. A na ní zmatený muž s knihou v ruce, který cosi provolává,“ uvedla další případ z praxe pražských strážníků jejich mluvčí Irena Seifertová. Naštěstí byla poblíž hlídka strážníků a ta muže znala z předchozích případů, které museli s mužem řešit. Strážníci věděli, že je třiapadesátiletý muž psychicky nemocný a pokud vynechá předepsanou medikaci, je jeho chování jen těžko předvídatelné.

Ve chvíli, kdy muž vstoupil do čtyřproudé vozovky na červenou, museli strážníci použít donucovací prostředky, aby zabránili případnému neštěstí,“ dodala mluvčí. Následně na místo přivolali také záchranáře a to s ohledem na aktuální zdravotní stav muže. Záchranáři po příjezdu rozhodli o převozu pacienta do nemocnice, u čehož si vyžádali asistenci strážníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.