Na Mariánské náměstí ve Štípě bude dohlížet nová městská kamera

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Městský kamerový systém doplnil v tomto týdnu nový monitorovací bod. Do místní části Štípa byla přidána kamera, která obsáhne prostor před mateřskou školkou a velkou část Mariánského náměstí. Informoval o tom zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Technicky pokročilá kamera umožňuje mnohem přesnější ovládání a signál je přenášen digitálně. „Jedná se o otočnou kameru s vysokým rozlišením, která bude v nepřetržitém provozu přispívat k většímu bezpečí obyvatel Štípy,“ oznámil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Městský kamerový dohlížecí systém byl ve Zlíně uveden do zkušebního provozu před 20 lety a spuštěn byl 1. ledna 2001. Ve své době patřil k nejmodernějším v republice. Od té doby zaznamenal systém významnou modernizaci. Provozuje ho městská policie a při své činnosti ho využívá i státní policie. „Kamery dohlížecího systému nemohou samy o sobě nahradit provádění klasické pochůzkové činnosti. Bezezbytku ale i v tomto případě platí, že okamžitá vizuální informace o bezpečnostní a pořádkové situaci ve sledovaných oblastech významně přispívá k efektivnímu nasazení potřebných složek integrovaného záchranného systému,“ vysvětluje Pavel Janík.

Kamera obsáhne prostor před mateřskou školkou a velkou část Mariánského náměstí. Foto: MP Zlín