Nebezpečná křižovatka před Havířovem už je upravena

Foto: Město Havířov - Od Šumbarku do centra města už neodbočíte

HAVÍŘOV – Odbočení z ulice Rudné na havířovský Šumbark zůstalo zachováno, v opačném směru už ale odbočíte jen na Šenov. To je výsledek několikatýdenní práce Ředitelství silnic a dálnic ČR na nebezpečné křižovatce silnice I/11u Havířova.

„Vše proběhlo podle plánu. Ten byl takový, že se vše podaří dodělat do Vánoc,“ řekla havířovská mluvčí Rosalie Seidl Pokorná s tím, že odborně plánovaným zásahem do současné situace došlo k zamezení levého odbočení od Šumbarku na silnici I/11 směr Havířov-centrum, zatímco levé odbočení z komunikace I/11 směr Šumbark zůstalo plně zachováno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

S pracemi se začalo 23. listopadu 2020. Řešení křižovatky je pro řidiče otevřené od 17. prosince 2020. „Jsem rád, že se vše povedlo a stavbě přálo počasí. Věřím, že toto řešení povede k plynulosti a větší bezpečnosti dopravy před branami našeho města,“ konstatoval náměstek havířovské radnice, Bohuslav Niemiec.

Provedeným změnám předcházela dlouhá a náročná jednání města Havířova s Moravskoslezským krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Cílem vedení města bylo zachovat levé odbočení z Rudné na Šumbark, a to se také, po společné dohodě, povedlo. Kritický úsek navíc hlídá radar úsekového měření.