Pan Petr se podruhé narodil, vlastně už potřetí

zdroj: ZZS JMK

HODONÍN – V půlce září zemřeli po čelním střetu s kamionem na Hodonínsku dva muži v osobním autě. Pan Petr jako jediný pasažér tohoto vozu nehodu přežil. Utrpěl však mnohočetná těžká poranění.

Zdravotní záchranáři muže ošetřili, uvedli do umělého spánku, zaintubovali a napojili na řízenou ventilaci. Ve vážném stavu byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Brno. Po třech měsících je na tom mnohem lépe a osobně přijel svým zachráncům poděkovat. Setkal se s posádkou vrtulníku lékařem Janem Čiernikem a záchranářem Martinem Bačinským, i se zdravotníky z pozemní lékařské posádky Pavlem Tomancem a Michalem Vlkem. Přijet na toto setkání bohužel nemohla lékařka Petra Jarošová, panu Petrovi však poslala pozdrav a přání všeho nejlepšího. „Jsem vděčný, díky těmto lidem jsem na tomto světě mohl zůstat. Oni a následně také zdravotníci v nemocnici se o mě postarali tak, že navzdory závažným zraněním jsem už téměř v pořádku. Moc všem za tuto péči děkuji. Nenarodil jsem se tak podruhé, ale vlastně už potřetí. Podruhé to bylo, když mě jako malého kluka málem srazilo auto,“ říká s úsměvem pan Petr. „I pro nás je to velká radost, co může být víc, než zachráněný pacient. A osobní poděkování skutečně moc potěšilo. Byla to opravdu těžká nehoda s tragickými následky, dva lidé zemřeli na místě, nemohli jsme pro ně už nic udělat. Jsem rád, že alespoň panu Petrovi jsme mohli pomoci,“ vysvětluje lékař Jan Čiernik. „Toto hezké předvánoční setkání přineslo radost všem zúčastněným. Panu Petrovi děkujeme, že si na nás udělal čas a přejeme mu hlavně hodně zdraví a aby se svými blízkými prožil v klidu a pohodě nadcházející vánoční svátky,“ popřála mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.