Při testování veřejnosti antigenními testy pomáhají také hasiči

foto. HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Ode dneška další dva týmy hasičů vypomáhají zdravotníkům při dobrovolném bezplatném testování lidí na Covid-19. Tito příslušníci budou pracovat přímo v nemocnicích.

Jedna dvojice hasičů posiluje odběrové místo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, druhý tým bude pracovat v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

Mobilní odběrový tým profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje vyjel poprvé do terénu začátkem listopadu. Od té doby prováděli příslušníci každý den v týdnu odběry především u lidí, kteří se nemohli dostavit do odběrových center. Za celou dobu bylo odebráno několik tisícovek vzorků. „Na místa odběru vyjížděl tým na základě pokynu z operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, které vše organizuje ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí,“ komentovala dnes tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči také několikrát pomáhali s plošnými odběry v sociálních zařízeních a domovech pro seniory, nyní se o tyto služby starají týmy z Fakultní nemocnice Hradec Králové a dopravní zdravotní služby.