Průmyslová zóna se 2000 pracovních míst vznikne v Mošnově

Foto: MMO - Vizualizace parku Panattoni Ostrava Airport

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Americká developerská společnost Panattoni kupuje pozemky o rozloze 39 hektarů v lokalitě Malé průmyslové zóny u letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Plánuje zde vybudování velkého průmyslově-distribučního parku v hodnotě 4 miliard. Pro obyvatele Moravskoslezského kraje tady následně vznikne odhadem 2000 pracovních míst.

O prodeji pozemků rozhodlo na zasedání 11. prosince Zastupitelstvo Města Ostravy. „Prodejní cena je  286 miliónů bez DPH. Zastupitelstvo ji odhlasovalo jako nejlepší podanou nabídku. Tu učinila společnost Panattoni,“ řekla mluvčí Města Ostravy, Andrea Vojkovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Blízkost letiště, dálnice i železnice slibuje, že vybudovaný areál Panattoni Ostrava Airport přiláká do Mošnova české i zahraniční klienty. Dopady na životní prostředí přitom budou minimální.

Panattoni se zaměřuje, jak v rámci České republiky, tak v zahraničí, na logistické služby. Pro kontejnerovou dopravu je vznik areálu v Mošnově ideální díky železnici. Ta pomůže vytvořit logistický park navržený s ohledem na minimalizaci uhlíkové stopy.