VIDEO: Celníci odhalili na D2 nelegální přepravu cigaret. Únik na dani by byl 16500 korun

zdroj: Celní úřad JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Téměř 6000 kusů nelegálně přepravovaných cigaret zajistili jihomoravští celníci při kontrole vozidel na dálnici D2. Únik na spotřební dani byl 16500 korun.

Ve středu odpoledne si mobilní hlídka celníků vytipovala ke kontrole vozidlo odtahové služby s bulharskou státní poznávací značkou, které vezlo nepojízdný vůz. Při kontrole řidič celníkům sdělil, že si se spolujezdkyní převáží pouze čtyři kartony cigaret pro osobní spotřebu. Celníci soupravu skenovali velkokapacitním mobilním rentgenem a objevili v odkládacích prostorech kabiny převáženého vozu další kartony cigaret. Řidič to však zapřel. Celníci proto obě auta důkladně zkontrolovali. V nákladním prostoru převáženého vozu v improvizovaném místě pro přespání našli v matracích přeložený molitan a mezi jeho částmi byly lepící páskou připevněny jednotlivé krabičky cigaret. Celníci postupně našli 285 krabiček cigaret s bulharskými tabákovými nálepkami. „Česká legislativa však na ně v takovémto případě pohlíží, jako by značené tabákovými nálepkami nebyly, a tudíž ani nebyla zaplacena spotřební daň,“ vysvětlila tisková mluvčí Celního úřadu Jihomoravského kraje Lada Temňáková. Řidič pak přiznal, že cigarety nakoupil v Bulharsku a veze je do Francie pro vlastní potřebu a pro své známé. „Toto množství však dalece přesáhlo limit pro osobní spotřebu, který připouští směrnice Evropské unie a zákon o spotřební dani. Veškeré cigarety byly proto v souladu se zákonem zajištěny a následně budou zničeny. Řidič bude muset také uhradit dlužnou spotřební daň,“ doplnila Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.