VIDEO: Kradli v Hodoníně palubní desky. Poznáte drzé zloděje?

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – V posledních měsících působí na Hodonínsku gang neznámých zlodějů, kteří kradou koncernové palubní desky. Od letošního září místní policisté prošetřují tři velmi podobné krádeže ze skladu jedné firmy, odkud zmizely desítky kusů. Předběžná škoda je kolem 50 tisíc korun.

Gang čtyř mužů používá k odvozu kořisti prostornou dodávku, kterou parkují v zadní části objektu. V areálu se zloději nerušeně pohybují desítky minut. Postupně přitom rozbalují krabice a do připraveného vozidla pohodlně odnášejí hodnotné palubní desky. Při jedné z krádeží jim ale příliš štěstí nepřálo, protože namísto drahých palubních desek omylem sebrali ty s výrobní vadou, které byly přichystány k likvidaci. „Přestože se řádění neznámých zlodějů podařilo zachytit průmyslovou kamerou, skončilo pátrání bezvýsledně. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc. Máte-li k nim jakékoliv informace, ozvěte se na policejní tísňové lince na čísle 158. V případě dopadení jim hrozí trestní stíhání za trestný čin krádež,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.