VIDEO: Kriminalistům z Palmovky se podařil husarský kousek

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V úterý dopadli kriminalisté nebezpečného muže, který s pistolí v ruce přepadl čerpací stanici v Praze 9. Díky skvělé práci si pro něho došli přímo domů. Nyní pachateli hrozí až deset let za mřížemi.

Kriminalisté z pražské Palmovky zadrželi v úterý patnáctého prosince muže, který přepadl benzínovou čerpací stanici v Náchodské ulici v Praze 9,“ informovala dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na čerpací stanici maskovaný muž namířil na obsluhu střelnou zbraň a donutil ji tak, aby mu vydala hotovost z pokladny. Svoji hrozbu doplnil i vyhrůžkou, že bude jinak střílet.

Obsluha z obavy o svůj život vydala finanční hotovost, kterou si lupič vložil do svého batohu a z místa utekl,“ doplnila mluvčí. Kriminalisté vyhodnotili kamerové záznamy a také dohledali útěkovou trasu pachatele, kde nalezli oblečení, které měl lupič na sobě během přepadení. Kriminalistům z pražské Palmovky se podařilo muže ztotožnit a následně si pro něho přišli do jeho bydliště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Video z přepadení i zadržení naleznete na tomto odkazu. Muž se při následném výslechu k činu doznal a jako motiv uvedl tíživou životní situaci finančního charakteru. Plynovou pistoli po přepadení údajně prodal. Sedmadvacetiletý muž si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu loupež. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.