VIDEO: Nejen že pil a řídil, ale také vyhrožoval policistům svým tatínkem

ilustrační foto: Policie JMK

BŘECLAV – Pohotový mladý pár na Mikulovsku možná zabránil případné nehodě. Dvojice si totiž v pondělí večer na čerpací stanici povšimla namol opilého šoféra, který na sebe upozornil tím, že mu dělalo velký problém zaplatit útratu.

Jakmile pak usedl za volant a rozjel se, bylo jejich podezření bleskově potvrzeno. Řidič totiž na silnici nebezpečně kličkoval a dokonce najížděl na obrubníky a krajnice. Jeho riskantní počínání okamžitě oznámili na tísňové lince. Dálniční policisté vypátrali opilého řidiče v nedaleké obci. Ten se ale začal vymlouvat, že v žádném případě neřídil. Když mu to nepomohlo, začal jim marně vyhrožovat svým tatínkem. Nakonec nadýchal více jak 2 promile alkoholu. „Policisté také zjistili, že za stejný prohřešek má již několik měsíců soudem vysloven platný zákaz řízení. Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen od začátku tohoto roku se jihomoravští dopravní policisté museli zabývat 558 případy, ve kterých určitou roli sehrál i alkohol. Z celkového počtu 6906 dopravních nehod se na nich podílí 8 procenty.“ Ve většině případů si opilý šoféři neuvědomují, že jejich jedoucí auto je zbraň a velice snadno tak mohou ublížit nejen sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu,“ dodal Vala.