VIDEO: O dva kapsáře je v Brně méně. Usvědčily je kamery

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Brněnským kriminalistům se podařilo v minulých dnech vypátrat a usvědčit hned dva aktivní kapsáře, kteří okrádali cestující na hlavním nádraží. Způsobili jim celkovou škodu nejméně 130 tisíc korun.

Působili na vlakových nástupištích, v podchodu brněnského dopravního a obchodního uzlu i na tramvajových zastávkách. Čtyřiadvacetiletému muži se podařilo prokázat 26 kapesních krádeží, mimo jiné za pomoci záběrů z bezpečnostních kamer. Vedle toho také policistům přiznal i několik krádeží řetízků, které poškozeným v létě strhl z krku. To vše stihl od dubna, kdy ho propustili z vězení, kde byl za majetkovou trestnou činnost. Komplicem mu byla v řadě případů o čtyři roky mladší žena. Poškozeným bral i za chůze z batohů obvykle peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami, mobil či další cennosti. Získal také například zlaté zuby, které si poškozená žena cenila na nejméně 30 tisíc. Celková škoda je přes 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stejné oblasti řádil i osmadvacetiletý muž napadající na jednu nohu. Od začátku září, kdy se vrátil z výkonu trestu, stihl okrást čtyři lidi. Muž ve všech zatím prokázaných případech kradl z batohu, který cestující nesli na zádech. Poškozeným cestujícím způsobil škodu za nejméně 30 tisíc korun. „Oba muži jsou pro své skutky stíhaní vazebně. Kriminalisté předpokládají, že výčet jejich skutků ještě není konečný,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.