Vjel do zákazu a neudržel se na silnici. Popíjel snad přímo v autě?

ŠUMPERSKO – Včera před třiadvacátou hodinou měl jedenapadesátiletý řidič Octavie velký problém udržet se na silnici mezi Bludovečkem a Šumperkem. Na cestu vjel proti zákazu vjezdu, na silnici se pak nedokázal ani udržet a dvakrát vyjel mimo.

Včera před třiadvacátou hodinou se na silnici mezi Bludovečkem a Šumperkem staly hned dvě nehody, které způsobilo jedno auto. Jednapadesátiletý řidič Octavie vjel na silnici proti zákazu vjezdu. Na úzké cestě pak nepřizpůsobil rychlost podmínkám na silnici a zejména svému stavu. Na rovném úseku vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do vzrostlého stromu. Pak vycouval a pokusil se pokračovat v jízdě. Jen o několik desítek metrů dál však vyjel vlevo mimo vozovku do příkopu, kde zastavil. Ke zranění osob při nehodách nedošlo. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 21 tisíc korun. „Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 2,97, 3,28 a 3,13 ‰ alkoholu v dechu,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Za své jednání si muž může odsedět půl roku až tři roky za mřížemi. „Po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci,“ dodal Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .