Strážníci našli muže s pořezanou rukou podezřelého z rozbití dveří

ilustrační foto: Městská policie Brno

BRNO – V noci ze čtvrtku na pátek vypátrali brněnští strážníci v Králově Poli muže podezřelého z rozbití prosklených vchodových dveří. Dokázali to za přibližně pět minut od oznámení.

Svědkové volající na městskou policii upozornili, že slyšeli hlasité rány a od vchodu v Tererově ulici uviděli odcházet mladého muže. Svědkové popsali operačnímu středisku strážníků podezřelého i směr, kudy odešel, a jedné z hlídek se brzy podařilo najít čtyřiadvacetiletého muže doprovázeného mladou ženou. Muž měl pořezanou ruku a byl očividně opilý. Potvrdil to i test na přítomnost alkoholu, při kterém strážníkům nadýchal přes 2,2 promile. Hlídka mu nabídla i ošetření rány, což odmítl. Odmítl i podezření z poškození dveří. Podle svědkyně se prý muž opíral o automobil, na kterém zůstala drobná stopa krve. Na to strážníci upozornili přivolané policisty. „Případ potom postoupili ke správnímu orgánu pro podezření z majetkového přestupku, za který v případě prokázání viny hrozí pokuta do 50 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí městské policie v Brně Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.