VIDEO: Běžná policejní kontrola skončila převozem narkomana na policejní stanici

NÁCHODSKO – Policisté na konci listopadu tohoto roku zastavili k běžné kontrole řidiče Volkswagenu Bora, který jel večer přes Josefov. Měl sice negativní test na alkohol, za to drogový test ukázal pozitivní výsledek na pervitin. To nebylo zdaleka vše.

Dalším překvapením pro muže zákona bylo, že muž předložil ke kontrole platný řidičský průkaz i přes to, že ho neměl vlastnit. Hříšník má udělený zákaz řízení, který mu trvá až do roku 2021. Policisté mu nový řidičák hned zabavili a další jízdu zakázali. Řidič se poté dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

„Policisté po prověření zjištěných skutečností s mužem nejprve zahájili zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě prokázání viny hrozí vězení až na 2 roky,” komentovala případ včera večer policejní tisková mluvčí Lucie Konečná. Všechno budou dál řešit muži zákona z Náchoda, až obdrží výsledky laboratorních testů o množství drogy v jeho těle, se kterou usedl za volant.