Nejprve auto v potoce a pak převrácený náklaďák, hasiči měli náročné odpoledne

TRUTNOVSKO – Dvakrát během odpoledne 17. prosince zasahovali hasiči v katastru obce Jívka. Nejdřív řešili auto, které leželo převrácené na střechu v potoce. Půl hodiny na to byla potřeba jejich pomoc na lesní cestě převrácenému náklaďáku s kládami.

K první nehodě vyrazili jednotky krátce před třetí hodinou odpolední do Dolních Vernéřovic, kde leželo auto v potoce. Na místě zjistili, že se ve vozidle nikdo nenachází a že dva lidé z tohoto auta se ohřívají v teple rodinného domu, kde se jim místní snažili pomoct, než přijede záchranka. „Naši muži zabezpečili převrácený osobní vůz a na potok nasadili sorpční hady kvůli možnému úniku provozních kapalin“ komentovala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Pomocí vyprošťovacího automobilu bylo pak auto z potoka vytaženo a odklizeno, aby nepřekáželo provozu na silnici.

Na místě zasahovaly profesionální hasiči z Trutnova a sbor dobrovolných hasičů z Police nad Metují.

K druhé nehodě došlo krátce před půl čtvrtou odpoledne, když se na lesní cestě převrátil náklaďák s kládami. Naštěstí nikdo nebyl zraněn. „Hasiči rychle zkontrolovali auto, jestli z něj náhodou neunikají provozní kapaliny, vše však bylo v pořádku,“ dodává k druhému zásahu tisková mluvčí. Náklaďák byl vyproštěn technikou specializované firmy.

I u této nehody opět zasahovali profesionální hasiči z Trutnova.