VIDEO: Nepříjemný budíček dnes měla rodina bydlící u frekventované silnice na Olomoucku

OLOMOUCKO – Vážná situace dnes nastala v brzkých ranních hodinách v Dolanech na Olomoucku. Osobní auto zde sjelo ze silnice, prorazilo plot a silným nárazem přesunulo jiné zaparkované auto do dřevěné garáže, pak samo skončilo v rodinném domku. Havarované auto začalo hořet, od něj chytlo další auto, dřevěná garáž a půda rodinného domu.

Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů dnes s v brzkých ranních hodinách vyjíždělo do Dolan na Olomoucku. Osobní auto vyjelo z hlavní silnice ve směru na Šternberk, prorazilo plot a silným nárazem posunulo před domem jiné zaparkované auto do dřevěné garáže. Poté skončilo v rodinném domku. Po nárazu začalo hořet.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vyděšení obyvatelé z rodinného domku nejdříve uslyšeli divné zvuky z prostor kuchyně. Poté co sem jim naskytl pohled na zcela poničenou a přesunutou kuchyňskou linku, vyběhli ven. V hořícím autě zůstal zraněný řidič, dostali jej do bezpečí. Mezitím se požár rozšířil nejen na další auto, dřevěnou garáž, ale i do půdních prostor rodinného domku. To už ale byli na místě hasiči a zamezili rozšiřování hoření do obytné části. Při incidentu se zranily dvě osoby: řidič havarovaného auta a obyvatelka domu, která se nadýchala nebezpečného kouře. „Do příjezdu posádek zdravotníků jsme poskytovali předlékařskou péči, poté jsme asistovali záchranářům,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Škody se upřesňují, podle Hošáka to budou statisíce korun.