Dva řidiči, kteří nepatří za volant. Jeden šetřil žárovky, druhá zase kličkovala jako zajíc

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Pražské strážníky kdosi upozornil na řidiče pod vlivem alkoholu u jedné čerpací stanice. Hned, jak vyjel, porušil pravidla silničního provozu a nakonec i nadýchal. To druhá řidička upoutala strážníky svojí nebezpečnou jízdou. Také byla pod vlivem alkoholu.

Autohlídka pražských strážníků dostala informaci, že se na čerpací stanici ve Lhotecké ulici nachází opilý řidič se stříbrným vozem. „Řidič osobního vozu uvedené barvy vyjížděl od benzínky a při odbočování do Hasovy ulice opomněl dát znamení o změně směru jízdy,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci tedy vozidlo zastavili. Okamžitě z něho vystoupilo několik osob a odešlo pryč, neznámo kam. Ve voze zůstal pouze řidič a jeho spolujezdec.

Řidič nebyl schopen předložit potřebné doklady, ale spolupracoval se strážníky,“ dodala mluvčí. Díky tomu hlídka zjistila z databáze, že muž je držitelem platného řidičského oprávnění. Muž se však choval nervózně a nejistě, proto došlo i na orientační dechovou zkoušku. Řidič se strážníkům přiznal, že měl před jízdou asi tři piva. Zkouška prokázala téměř 1,9 promile alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hodinu po půlnoci kličkovalo černé vozidlo po téměř prázdné ulici,“ uvedla druhý případ mluvčí. Řidička si vůbec nevšímala zapnutých majáků autohlídky, která jela za ní, a zastavit se ji podařilo až v ulici Hamerská. Hned první slova a věty jednadvacetileté ženy ukázaly, že je pod vlivem alkoholu. Opakované dechové zkoušky byly pozitivní, s výsledkem 1,7 promile alkoholu. Oba provinilci byli předáni do rukou Policie ČR.