Lékař radí, jak se na konci roku vyhnout žlučníkové kolice či otravě alkoholem

PŘEROV – Jez do polosyta, pij do polopita. Známá rada střídmého hodování je během Vánoc u většiny lidí zapomenutá a není tak překvapením, že nadměrné sváteční hodování končí v závěru roku u mnohých cestou na pohotovost se žlučníkovou kolikou nebo s otravou alkoholem.

Tučné těžké jídlo dominuje českému jídelníčku od Štědrého dne až do Nového roku a jeho nadměrná konzumace může vést k řadě problémů. Trávící trakt reaguje na příjem potravy vylučováním žaludečních šťáv, enzymů ze slinivky břišní, žluče ze žlučníku a střevních sekretů, aby se umožnilo trávení cukrů, bílkovin a tuků. „Prudká činnost těchto orgánů a stahování hladkých svalů trávicího systému při přejedení může vyvolat nejrůznější potíže, včetně bolestí břicha nebo tlaků v pravém podžebří. Někdy se může stát, že stahování žlučníku vypudí do žlučových cest žlučový kamínek, který žlučovod ucpe. Taková žlučníková kolika je nesmírně bolestivá a většinou vyžaduje rychlý zásah lékaře,” říká Dan Marek, primář interního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Přejedení může vyvolat nevolnost, zvracení, nadýmání nebo průjem, ale ač se jedná o nepříjemné potíže, nejsou příliš nebezpečné. Mnohem vážnější nemoc je zánět slinivky břišní, která při těžkém průběhu může přivodit i smrt. „Je poměrně častá u alkoholiků. Ale přemíra tučného jídla ji může vyvolat i u lidí, kteří náročné jídlo s alkoholem nekombinovali,” varuje primář s tím, že pokud bolesti břicha trvají několik hodin, neustává zvracení nebo se objeví teplota, je nejvyšší čas na vyšetření lékařem. Na otázku, zda existuje domácí první pomoc na přejedení, má primář Dan Marek jasnou odpověď. „Rozhodně nejlepší je prevence, tedy se vůbec nepřejídat. Překyselení žaludku a pálení žáhy pak poměrně rychle odstraní lžíce jedlé sody,” radí.

Bohatý jídelníček na přelomu prosince a ledna doprovází často také bujaré popíjení alkoholu, které končí, v lepším případě, kocovinou. Už během večírku je dobré nezapomínat na konzumaci vody, aby byl organismus dostatečně zavodněný. „Následkem pití alkoholu v jakékoliv formě je totiž vždycky zvýšená tvorba moči a dehydratace. Nejen že naše tělo trpí, ale ani se pak nedokáže dostatečně rychle zbavovat metabolitů. Alkohol je jed, který akutně poškozuje nervovou tkáň. Poruchu funkce mozku a mozečku při podnapilosti asi všichni dobře znají. Málokdo si ale uvědomuje, že alkohol poškozuje mozek nevratně – ničí totiž nervové buňky. Každou kocovinku zaplatíme ztrátou milionů mozkových buněk a jejich spojení. Nervové buňky naše tělo nedokáže už nikdy nahradit,” připomíná primář přerovské interny.

Nadměrné pití alkoholu může mít za následek bezpočet zdravotních komplikací, nejedná se pouze o známou cirhózu a selhání jater, může také zcela zničit srdce nebo nenávratně poškodit již zmiňovanou slinivku břišní. Opilost má také za následek mnoho zbytečných úrazů a incidentů, které mohou mít celoživotní následky. „Myslím, že my zdravotníci nejsme nijak úzkoprsí moralisti a rádi se poveselíme. Ale dospělý člověk by se měl umět ovládat a znát svou míru. Opilci ničí své tělo a svou duši, svůj život. Nám znepříjemňují každou noční službu, nejen na Vánoce. Vyčerpávají lékaře, sestry a zatěžují celý zdravotnický systém. Přitom za to necítí žádnou zodpovědnost, jsou často agresivní a sprostí. Těšme se na Vánoce jako na příjemné období, kdy si člověk odpočine, vyčistí duši, obnoví vztahy se svými blízkými a reflektuje věci, které ho přesahují.”