Mladík na elektrokole nedal přednost osobnímu autu, při kolizi se zranil

PŘEROVSKO – Dopravní nehoda se stala v sobotu navečer na silnici ve směru od Přerova na Horní Moštěnici. Devatenáctiletý mladík na elektrokole nedal přednost řidičce osobního auta. Při kolizi narazil do auta a při pádu na silnici se zranil. Do nemocnice ho odvezla sanitka.

V sobotu navečer jel po vedlejší silnici od Přerova na Horní Moštěnici  na elektrokole 19letý mladík. Na tříramenné křižovatce začal odbočovat vpravo a přitom nedal přednost řidičce osobního auta, která jela od Horní Moštěnice směrem k blízké silnici první třídy. „Vzápětí došlo ke kolizi, kdy cyklista pravým bokem narazil do přední části auta a po pádu na silnici se zranil. Z místa byl převezen do přerovské nemocnice, odkud byl po vyšetření propuštěn domů,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na kole vznikla škoda za 10 000 korun a na autě značky Mitsubishi 80 000 korun. Dechovými zkouškami byl u obou aktérů nehody vyloučen alkohol. Policie uložila nepozornému mladíkovi pokutu

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .