Řidič projížděl Brnem bez značek, se zákazem a pod vlivem drog

Ilustrační foto.

BRNO – Několika přestupků se dopustil šestapadesátiletý řidič, který projížděl Šámalovou ulicí. Nejviditelnějším problémem bylo jeho auto bez registračních značek, čehož si všimli i strážníci, a proto ho ihned zastavili.

Hlídka muže zastavila a vyzvala k předložení dokladů. „Tvrdil, že u sebe nemá technický průkaz, který nechal v jiném vozidle,“ sdělil tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Strážníci nadiktovali mužovy údaje operačnímu středisku, které potvrdilo, že má platný zákaz řízení. Také se jim zdálo, že by mohl být pod vlivem alkoholu, provedli proto u něj dechovou zkoušku. Test neprokázal přítomnost alkoholu v krvi, městským policistům se ale stále něco nezdálo, proto povolali republikovou policii, která nechala muže absolvovat test na drogy. Ten byl pozitivní. Muž se tak stal podezřelým z trestného činu a policie si ho převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.