V Bystřici pod Hostýnem položili základní kámen nové požární stanice

Foto: HZS Zlínského kraje

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Dosluhující „hasičárnu“ v Bystřici pod Hostýnem nahradí zcela nová a moderní požární stanice, která tu v příštím roce vyroste na zelené louce. Výstavba byla slavnostně zahájena symbolickým poklepáním na základní kámen, kterého se zúčastnilo mnoho významných hostů.

Dosavadní stanice je pro navýšené stavy hasičů a techniky nevyhovující, proto se rozhodlo o výstavbě zcela nové, která by měla být hotová do konce roku 2021. „Stávající stanice v Bystřici pod Hostýnem je z roku 1972 a svým rozvržením i velikostí již nevyhovuje dnešním nárokům. Přemístěním na Holešovskou ulici se zlepší možnosti dojezdu jednotky na místa zásahů na území obce s rozšířenou působností i výcvikové podmínky. Obecně dojde ke zlepšení akceschopnosti zásahové jednotky hasičů,“ sdělil náměstek hejtmana Radek Doležel.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požární stanice vyjde na 63 milionů korun. 14 milionů pokryje evropská dotace a 5 milionů věnoval kraj. Pozemek bezúplatně převedlo město, další potřebnou plochu odkoupil Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje od Správy a údržby silnic Kroměřížska. Ta bude sloužit k napojení pozemku stanice na příjezdovou cestu.

Slavnostního aktu se zúčastnilo několik významných hostů. Mezi nimi byl náměstek hetmana Radek Doležel, starosta města Zdeněk Pánek, generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba i krajský ředitel hasičů Vít Rušar nebo zástupce stavební firmy. Ti se následně ujali slavnostního aktu a symbolicky poklepali na základní kámen.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje