Vyšlo očekávané pokračování knihy Valašské Meziříčí objektivem času

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Tisíce unikátních snímků mapujících historii města, to je kniha Valašské Meziříčí objektivem času 2. Publikaci již můžete zakoupit také spolu s prvním dílem za zvýhodněnou cenu.

Druhý díl se rodil dva roky, autoři Jindřich Zeť, Karel Šimara a Petr Zajíc použili pro členění opět geografický klíč, snímky jsou tedy řazeny podle jednotlivých ulic a náměstí. Kniha jich obsahuje 74, pro ty ostatní nenašli žádné fotky. Kniha nabídne 302 stran a přes 980 fotografií. „Čtenáři zde najdou také ulice, které jsme zařadili již do předešlé publikace.  Vyhýbali jsme se však tomu, abychom prezentovali stejné snímky. Proto je u těchto ulic třeba vnímat soubor fotografií jako dodatek k předešlému svazku. Velký dík patří všem, kteří nám i ze svých osobních archivů snímky poskytli,“ dodal Petr Zajíc.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kniha byla pokřtěna v pátek 18. prosince, vznik díla podpořilo město, stejně jako první publikace. Valašské Meziříčí objektivem času 2 je k dispozici v Turistickém informačním centru za cenu 500 korun. V rámci speciální vánoční nabídky je pro prvních sto zájemců připraven komplet obou dílů za zvýhodněnou cenu 650 korun, k dispozici je také jen první díl za 350 korun.