Bohumín bude v roce 2021 hospodařit s více než 900 milióny korun

Investiční akce. Foto: Lucie Balcarová.

BOHUMÍN – Místní zastupitelé schválili rozpočet na příští rok, město bude hospodařit s více než 900 milióny korun. Na co peníze půjdou?

Největší podíl financí v příštím roce půjde na investice, na které bude určeno až 243 milionů korun. Investovat se bude například do regenerace městských cihlových domů a terminálu vlakového nádraží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejvíce prostředků si vyžádá rekonstrukce historické červené dělnické kolonie v centru města na moderní bydlení s 52 byty. Proměna za necelých 130 milionů odstartuje příští rok na jaře. Ze 64 původních bytů s lokálním vytápěním vznikne 52 dvou až čtyřpokojových bytů s vnitřním zateplením a centrálním vytápění, většina přitom bude mezonetových. Zájemcům je pak radnice nabídne ve veřejných licitacích v roce 2022,“ upřesňuje tisková mluvčí města Lucie Balcarová.

V plánu je také rozšíření rekreace u Vrbického jezera, výstavba tří parkovišť, přístavba stadionu, ale také rekonstrukce interiéru smuteční obřadní síně. Město také investuje do sociálních a zdravotních služeb nejen v městské nemocnici. Návrhy některých investičních projektů je možno si prohlédnout pod článkem.

Investiční akce, dopravní terminál. Foto: Lucie Balcarová.
Investiční akce, Červená kolonie. Foto: Lucie Balcarová.
Investiční akce, lesopark. Foto: Lucie Balcarová.