Kroměříž žádá o výjimku pro mobilní kluziště

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Téměř 15 tisíc lidí navštívilo v loňském roce mobilní kluziště na Hanáckém náměstí. Kvůli protiepidemickým nařízením nyní hrozí, že místní o tuto kratochvíli letos přijdou. Město proto požádalo krajské hygieniky o výjimku z platných pravidel.

Mobilní kluziště, které radnice zakoupila, má rozměry 13×12 metrů. Podle současných nařízení by tu mohlo bruslit jen 6 lidí, to je ale kvůli velkému zájmu veřejnosti nepředstavitelné. „Domníváme se, že by bylo možné povolit bruslení cca 24 osob zároveň, abychom splňovali podmínku 15 metrů čtverečních pro jednoho člověka tak, jako tomu je v obchodech. Osobně bych si přál, pokud by bruslících mohl být až dvojnásobek, tedy 48, a to s ohledem na to, že by samozřejmě používali ochranu úst a nosu. Nebo aby výjimka alespoň zahrnovala jako jednu osobu rodiče, který bez bruslí učí bruslit své dítě,“ sdělil místostarosta Kroměříže Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město si je podle Holíka současné vážné situace kolem koronaviru vědomo. „Přesto jsme přesvědčeni, že sportování venku pozitivně ovlivňuje zdravotní stav obyvatel a zejména dětí. Proto se na hygieniky obracíme s touto žádostí,“ vysvětlil místostarosta.

V minulém roce si radnice mobilní kluziště pronajala od ostravské firmy. Kvůli velkému ohlasu se rozhodla zainventovat 2,7 milionu korun a kluziště pořídit. Jeho zakoupením chce město také vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který je vytížen hokejem mládeže i dospělých a nyní je navíc kvůli protiepidemickým opatřením uzavřen.