Mezi Olomoucí a Šternberkem ode dneška opět jezdí vlaky

Modernizovaná trať Olomouc – Šternberk

OLOMOUCKO – Na trati v úseku z Olomouce do Šternberku dnes skončila dlouhodobá výluka, která začala v březnu. Na trati se provádí elektrizace a zkapacitnění. Po dobu výluky zajišťovaly České dráhy přepravu cestujících autobusy náhradní dopravy.

Na trati z Olomouce do Uničova a Šumperku dnes skončila dlouhodobá výluka v úseku Olomouc – Šternberk. Výluka začala v březnu z důvodu elektrizace a zkapacitnění trati. České dráhy ve vyloučeném úseku zajišťovaly přepravu cestujících autobusy náhradní dopravy. Počínaje dnešním dnem se na trať opět vrátily vlaky. „První spoj ze stanice Olomouc hl.n. vyjel ve 4:53 (Os 3623 Olomouc hl.n. – Šumperk), ze stanice Šternberk odjel první vlak ve směru do Olomouce ve 4:31 hod. (Os 13720 Uničov – Olomouc hl.n.),“ informovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Další výluka na trati ovšem na cestující čeká už v únoru 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nádraží Šternberk