Novoroční výstup na Háj u Šumperku se odkládá na únor

ŠUMPERSKO – Tradiční novoroční výstup na rozhlednu Háj u Šumperku, který se měl konat po 45., se tentokrát odkládá. Společně se členy Klubu českých turistů budou moci lidé na vrchol vystoupat poslední únorovou sobotu.

Epidemiologická situace letos nedovolí Klubu českých turistů tento masový pochod zorganizovat. „Počet účastníků by i za velmi špatného počasí mnohonásobně překročil předpokládanou podmínku odpovídající stupni PES. Vyrazíme tedy v menších skupinkách jinam, okolí města nabízí spoustu dobře dostupných cílů. A totéž doporučujeme všem pravidelným účastníkům novoročního výstupu,“ uvedla Zdeňka Daňková, předsedkyně klubu českých turistů Šumperk. Zároveň doufá, že pěkná atmosféra, která každoročně na akci panuje, může nastat i jindy, až bude bezpečněji. Turisté chtějí uspořádat místo novoročního Zimní výstup na Háj. Bude se konat v sobotu 27. února 2021 spolu s další tradiční turistickou akcí Šumperská zimní 50.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Tradice novoročních výstupů v České republice trvá již skoro padesát let a v Šumperku je spojena s datem 1. ledna 1976. Na Háj tehdy dorazila skupina asi 20 turistů, kteří následující rok výstup již uspořádali pro veřejnost. Šumperani i lidé z okolí si akci oblíbili a v následujících letech jich na vrchol pravidelně stoupaly tisíce. Pořadatelé, nynější Klub českých turistů, vyráželi za každého počasí v časných ranních hodinách a vše, co bylo potřeba, obětavě vynesli na zádech.