Odcizeným vozidlem spáchal dopravní nehodu a drze ujel! Co bylo pak?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V pondělí, krátce před polednem se odehrála dopravní nehoda. Stříbrné vozidlo, jehož řidič nehodu způsobil, okamžitě začal ujíždět. Poškozený ho pronásledoval a hlásil na tísňovou linku, kudy jedou. Operátor informoval hlídky v terénu.

Operační důstojník přijal informaci o dopravní nehodě v Povltavské ulici v pondělním dopoledni,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Oznamovatel uvedl, že do něho zezadu nabořilo stříbrné vozidlo, které se okamžitě začalo vysokou rychlostí z místa nehody vzdalovat. Dále uvedl, jakým směrem se pohybují, protože začal viníka sledovat svým poškozeným vozem. Operátor naváděl policejní hlídky v terénu a ty nakonec uprchlíka dostihly v ulici Cukrovarnické v Praze 6.

Jelikož podezřelý neuposlechl výzev, použili policisté proti muži donucovací prostředky a následně ho omezili na osobní svobodě,“ doplnila mluvčí. Policisté navíc na místě zjistili, že vozidlo, které způsobilo dopravní nehodu, bylo v neděli třináctého prosince odcizeno v Praze 4. Řidič byl pod vlivem drog, měl zákaz řízení a bohatou trestní minulost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jako třešnička na dortu se jeví nález většího množství omamných a psychotropních látek u podezřelého muže. Čtyřiapadesátiletý muž byl převezen na policejní služebnu, kde mu bylo oznámeno podezření ze spáchání trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Kriminalisté rovněž budou zjišťovat, jak se muž ke kradenému vozidlu dostal.

Zdroj: Policie ČR