Pozval si domů recidivistu, vzápětí přišel o foťák i peníze

Ilustrační foto

JIHLAVA – Trestní stíhání má na krku mladý muž z Jihlavy, který letos na podzim okradl svého známého. Jde o recidivistu, který byl před půlrokem propuštěn z vězení.

O krádeži, ke které došlo v první polovině října, dnes informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová. Jednadvacetiletý muž přišel ten večer na návštěvu ke svému známému. Stačila ale malá nepozornost hostitele a obyčejná návštěva se poněkud zvrtla. „V době jeho nepřítomnosti využil obviněný muž situace a vzal brašnu s fotoaparátem a objektivy, která byla položená na stole. Dále odcizil z odložené peněženky finanční hotovost,“ informovala Stanislava Rázlová. Po krádeži zloděj byt naprosto v klidu opustil. Majiteli vznikla škoda za téměř dvacet tisíc korun.

Poškozený muž celou situaci popsal policistům, a protože zloděje znal, bylo pro ně hračkou ho najít. Policisté zjistili, že pachatel rozhodně není žádné neviňátko, v minulosti byl již opakovaně odsouzen. Naposledy šel do vězení za majetkovou trestnou činnost a letos v únoru byl s dvouletou zkušební dobou podmíněně propuštěn. Mladý muž byl nyní obviněn z trestného činu krádeže. Případ kriminalisté dále vyšetřují.