Zlíňané vybrali vítězné projekty třetího ročníku „Tvoříme Zlín“

Mezi uskutečněnými projekty z minulých let je například Malované hřiště v Bartošově čtvrti. Foto: město Zlín

ZLÍN – Poslední ročník participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“ už zná své vítěze. Stalo se jím 9 návrhů, které si získaly přízeň Zlíňánů v internetovém hlasování. Realizovány by měly být v příštím roce.

Ze 34 návrhů prošlo do závěrečného hlasování 28. Místní se nakonec rozhodli pro dva velké a 7 malých projektů, které promění tvář Zlína. V kategorii malé projekty hlasovalo 1 220 hlasujících a v kategorii velké projekty bylo odevzdáno 1 453 hlasů. „Nejvíce hlasů ze všech projektů obdržel návrh na Odpočinkovou vyhlídku Gahurova prospektu. Ten obdržel 521 hlasů. Na druhém místě, dle počtu hlasů, se umístil malý projekt na zřízení veřejného WC v Centrálním parku. Tento počin získal 409 hlasů,“ prozradila radní Jana Bazelová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi velkými projekty ještě uspěl návrh na rekonstrukci okolí kaple Panny Marie na Zlínských pasekách. V rámci těch malých se lidé rozhodli pro uskutečnění Tůňky Pod Stráněmi, Veřejného tábořiště na Podlesí, Přístřešku MHD Mokrá II – Na Drahách, Bezbariérové úpravě chodníku, Zvýšení kapacity parkovacích míst a o Opravě průchozího chodníku mezi ul. Pod Vrškem a ul. Pod Školou. Podrobnosti se můžete dozvědět na stránkách Tvoříme Zlín.

Projekt Tvoříme Zlín už třetí rok dává občanům možnost navrhnout drobná zlepšení v krajském městě. Obyvatelé poté rozhodnou, které z nich se nakonec realizují. Dohromady je na projekty vyčleněno 5 milionů korun.