Čelní střet BMW a Volkswagenu si vyžádal sedm zraněných

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – V úterý krátce po 19. hodině došlo v ulici Broumovská v Náchodě k dopravní nehodě dvou osobních aut. Řidič jel pravděpodobně velmi rychle a dostal smyk.

Osmnáctiletý řidič vozidla BMW, který jel od Hronova dostal v pravotočivé zatáčce smyk, zřejmě z důvodu rychlé jízdy na mokré silnici. Autem vjel do protisměru, kde se čelně srazil s Volkswagenem. V obou vozidlech cestovalo celkem sedm osob, čtyři z nich museli profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda, kteří zasahovali na místě, z nabouraných aut vyprostit. Bohužel všech sedm lidí bylo zraněno, z toho těžce řidič BMW a spolujezdec z Volkswagenu.

„Velké poděkování patří kolemjedoucímu lékaři a zdravotní sestře, kteří pomáhali hasičům s péčí o zraněné v prvních momentech po nehodě, následně byli pacienti předáni do péče zdravotnické záchranné služby,“ sděluje tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Silnice musela být po dobu záchranných a likvidačních prací i policejního vyšetřování uzavřena. Hasiči zabezpečili havarovaná auta před požárem a nasvěcovali místo události. Likvidaci následků nehody a pomoc s naložením vozidel k odtahu zajišťovala dobrovolná jednotka.

Policisté, kteří zasahovali na místě provedli u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U pětadvacetileté řidičky vozidla Volkswagen policisté na místě provedli test na návykové látky také s negativním výsledkem. „U osmnáctiletého mladíka z BMW si naši muži vyžádali test na přítomnost návykových látek, s odběrem krve a moči,“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Škoda na obou autech byla vyčíslena zhruba na 150 tisíc korun. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, byla po prozkoumání na místě vyloučena. Událost je dál v šetření náchodských policistů.

Zajímavé video ze zásahu hasičů můžete shlédnout zde.